Reklama

Reklama

Kościerzyna: Szwed zaatakował dwie osoby w szpitalu

Obywatel Szwecji, mieszkaniec powiatu kościerskiego (woj. pomorskie) wszedł do szpitala w Kościerzynie i pobił dwóch mężczyzn - podała policja. Życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo. Nie wiadomo co było motywem ataku. Policja prowadzi dochodzenie.

Asp. Piotr Kwidziński z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie powiedział we wtorek, że policja została wezwana do miejscowego szpitala specjalistycznego w poniedziałek o godz. 17.40.

Jak ustalili funkcjonariusze, 42-letni obywatel Szwecji wszedł do lecznicy i na korytarzu zaatakował kluczem do kół 38-latka, mieszkańca powiatu kartuskiego. Następnie poszedł na Szpitalny Oddział Ratunkowy i tam, prawdopodobnie ostrym narzędziem, zaatakował w głowę 62-latka w głowę. - Dość dotkliwie zranił mężczyznę za uchem - dodał policjant.

Reklama

- Nie wiadomo, co było motywem zachowania Szweda - powiedział policjant. Zaznaczył, że poszkodowani mężczyźni przebywają w szpitalu na obserwacji; ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. - Reakcja personelu medycznego była szybka i nie doszło do tragedii - dodał.

Napastnik został zatrzymany i doprowadzony do komendy policji w Kościerzynie. Przebywa w policyjnej izbie zatrzymań. Kwidziński poinformował, że badanie napastnika na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, iż był trzeźwy. Pobrano też krew do badań w celu sprawdzenia czy mężczyzna nie był pod wpływem środka odurzającego.

Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie, są przesłuchiwani świadkowie, napastnik ma być przesłuchany w obecności biegłego tłumacza.

O zdarzeniu poinformowała TVN24.

Reklama

Reklama

Reklama