Reklama

Reklama

KORWiN: Polska jest szantażowana przez Unię

Jeśli Unia Europejska zastosuje wobec Polski sankcje finansowe za nieprzyjętych imigrantów zaczniemy zbiórkę podpisów pod referendum dotyczącym wyjścia Polski z UE - zapowiadają politycy partii KORWiN. Według nich Polska jest szantażowana przez Unię.

Przedstawiciel partii KORWiN Robert Anacki podkreślił na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie, że propozycja Komisji Europejskiej, by kraje, które nie chcą przyjąć uchodźców, płaciły po 250 tysięcy euro za każdego z nich może ulec zmianie.

- W niedalekiej przyszłości te 7 tysięcy (uchodźców, których ma przyjąć Polska) może się zmienić w 150 tys. uchodźców, do których zobowiąże nas UE - zaznaczył Anacki.

Dodał, że Polska jest szantażowana, bo jeśli uchodźców nie przyjmie, to będzie musiała zapłacić nawet 150 mld zł.

Reklama

- Polski na to nie stać. Partia KORWiN - w  sytuacji, kiedy UE będzie chciała wykonać te zobowiązania i nałoży sankcje na Polskę - zacznie zbiórkę podpisów pod referendum dotyczącym wyjścia Polski z UE - zapowiedział.

Lider partii Janusz Korwin-Mikke podkreślił, że za poprzedniego rządu PiS został podpisany Traktat Lizboński, dzięki któremu prawo unijne ma pierwszeństwo przed polskim, a Unii "się wydaje, że może Polsce różne rzeczy narzucać".

- PiS podpisał traktat Lizboński, PiS go ratyfikował, (prezydent) Lech Kaczyński go podpisał, także PiS ponosi za to odpowiedzialność - dodał europoseł.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w czwartek, że propozycja Komisji Europejskiej, by kraje, które nie chcą przyjąć uchodźców, płaciły po 250 tysięcy euro za każdego z nich, to nie kara, ale forma "lojalności". Według niej propozycja ta stanowi dalsze rozwinięcie dyskusji na temat rozwiązania kwestii relokacji uchodźców.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy