Reklama

Reklama

Korpus ochrony wyborów. Sobolewski: Mamy 30-40 tys. zgłoszeń

- Mamy 30-40 tysięcy zgłoszeń do korpusu ochrony wyborów, ale potrzebujemy dwa razy więcej - powiedział sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

Polityk PiS był pytany w telewizji wPolsce.pl o korpus ochrony wyborów, którego utworzenie podczas spotkań z mieszkańcami zapowiada prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według niego korpus miałby przeciwdziałać próbom sfałszowania wyborów.

Korpus ochrony wyborów

- Korpus ochrony wyborów to będzie "organizacja", która będzie skupiać wolontariuszy, którzy będą mężami zaufania w komisjach wyborczych, oczywiście członkami komisji również - powiedział Sobolewski.

- On jako tako nie będzie uregulowany w żadnych zmianach w Kodeksie wyborczym - podkreślił.

Krzysztof Sobolewski: Mamy 30-40 tys. zgłoszeń

Polityk PiS poinformował, że korpus ochrony wyborów jest w tej chwili tworzony. - Mamy 30-40 tysięcy ludzi zgłoszonych, ale potrzebujemy dwa razy więcej - powiedział Sobolewski.  

Reklama

- Opozycja z góry zakłada, że jak wygramy - to wybory będą sfałszowane, dlatego powstanie korpus ochrony wyborów. Te wybory będą na miarę tych z 1989 r. Nasza droga i system wartości jest jeden - służyć Polsce. Musimy wygrać w interesie narodu polskiego oraz obecnie żyjących pokoleń i tych, które będą. Wygramy dla Polski, zwyciężymy - zapowiadał prezes PiS Jarosław Kaczyński na początku listopada. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy