Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy bilans

Ministerstwo Zdrowia przekazało najświeższe dane dotyczące koronawirusa w naszym kraju. Minionej doby wykryto 173 nowe przypadki zakażeń - to mniej niż w poprzedni poniedziałek i dwa tygodnie temu. Nie odnotowano natomiast żadnych zgonów.

Minionej doby zdiagnozowano w Polsce 173 nowe przypadki koronawirusa, z czego 20 to ponowne zakażenia - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Nie odnotowano przypadków śmiertelnych.

Jak podał resort na swojej stronie, w ciągu ostatniej doby wykonano 2 842 testów na COVID-19, z czego 212 z wynikiem pozytywnym.

Koronawirus. Spada liczba zakażeń

Tydzień temu, 17 października, informowano o 285 zakażeniach koronawirusem. W zestawieniu po weekendzie również wówczas nie zgłoszono zgonów osób z COVID-19.

Dwa tygodnie temu, 10 października, informowano, że badania potwierdziły 386 zakażeń koronawirusem. Także wówczas nie zanotowano zgonów osób z COVID-19.

Reklama

Z kolei w ostatnim tygodniowym raporcie zakażeń - od 13 do 19 października - badania potwierdziły 9711 zakażeń koronawirusem, w tym 1793 ponowne. Zmarło 150 osób z COVID-19.

Od 4 marca 2020 roku wykryto w naszym kraju 6 335 060 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 146 679 ponownych. Wskutek infekcji zmarło 118 029 osób.

Nowa szczepionka na koronawirusa zatwierdzona

Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że zatwierdziła dostosowaną szczepionkę amerykańskiej firmy Moderna, skierowaną przeciwko podwariantom BA.4 i BA.5 wariantu Omikron koronawirusa.

Zatwierdzona szczepionka Spikevax jest przeznaczona dla dorosłych i dzieci w wieku od 12 lat, które przeszły już podstawowy cykl szczepienia przeciwko COVID-19.

Jest to druga dostosowana szczepionka Spikevax, którą KE zatwierdziła. Szczepionka Moderny ukierunkowana na Omikron BA.1 i oryginalny szczep tego wariantu została zatwierdzona we wrześniu br.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy