Reklama

Reklama

Koronawirus. Tysiące zakażeń w Hiszpanii i Francji

W ciągu ostatniej doby w Hiszpanii koronawirusem zainfekowało się ponad 10,4 tys. osób - podało w piątek 4 września ministerstwo zdrowia tego kraju. To najwyższy przyrost zanotowany od początku epidemii w ciągu 24 godzin w tym kraju. Dobowy rekord zakażeń odnotowano także we Francji, gdzie ministerstwo zdrowia tego kraju poinformowało w piątek o 8975 zakażeniach SARS-CoV-2.

Jak poinformował kierowany przez Salvadora Illę resort zdrowia - w Hiszpanii w ciągu ostatniej doby liczba infekcji SARS-CoV-2 zwiększyła się o 10 476 przypadków, a łączna liczba zakażeń wynosi już 498 989.

Ministerstwo zdrowia sprecyzowało, że najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem występuje obecnie na terenie wspólnoty autonomicznej Madrytu. Liczne zachorowania na COVID-19 potwierdziły w piątek po południu także władze medyczne wspólnoty Madrytu, wskazując, że w ciągu ostatnich 24 godzin zanotowano tam 2254 przypadki infekcji oraz 20 zgonów.

Ministerstwo zdrowia Hiszpanii wskazało także na drastyczny wzrost zgonów w ciągu ostatniej doby. Odnotowano, że o ile pomiędzy środą a czwartkiem było ich 40, to już podczas kolejnej doby aż 184. 

Reklama

Poważna sytuacja we Francji

Najwyższy dobowy przyrost zakażeń od początku pandemii odnotowano także we Francji. Ministerstwo zdrowia tego kraju poinformowało w piątek 4 września o 8975 zakażeniach SARS-CoV-2. Rekordowym dotąd dniem był 31 marca, gdy stwierdzono 7578 nowych infekcji.

W sumie we Francji odnotowano dotychczas 309 156 zakażeń, a 30 686 osób zmarło z powodu COVID-19.

Od sześciu dni rośnie także liczba osób leczonych na oddziałach intensywnej terapii. W czwartek przybyło dziewięciu chorych. Ogólnie na OIOM-ach przebywa 473 pacjentów z COVID-19, a w sumie w szpitalach leczonych jest 4671 osób.

Nadal cztery regiony - Ile-de-France, Grand Est, Owernia-Rodan-Alpy i Hauts-de-France - odpowiadają za ponad 67 proc. przypadków hospitalizacji chorych na COVID-19 we Francji. 

Koronawirus w Portugalii

Ostatnia doba nie przyniosła większych zmian w Portugalii, gdzie pomiędzy czwartkiem a piątkiem liczba zmarłych na COVID-19 wzrosła o cztery do 1833.

W piątkowym komunikacie ministerstwo zdrowia Portugalii oświadczyło, że podczas minionych 24 godzin zanotowano 406 nowych pacjentów z SARS-CoV-2. Przypomniano, że dobę wcześniej potwierdzono 418 zakażeń koronawirusem. Łączna liczba przypadków infekcji w tym kraju wynosi już 59 457.

Nadal regionami przeważającymi pod względem liczby nowych zakażeń jest w Portugalii aglomeracja stolicy oraz północne dystrykty kraju.

Z Lizbony Marcin Zatyka 

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy