Reklama

Reklama

Kornel Morawiecki: My, posłowie, jesteśmy sługami Polaków

"Chciałbym podnieść Polaków na duchu. (...) Powinni usłyszeć, że my, posłowie, jesteśmy ich sługami i jesteśmy dla innych, nie tylko dla siebie" - mówił w wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej" Kornel Morawiecki z Kukiz'15, założyciel "Solidarności Walczącej", marszałek senior, któremu przypadnie w udziale rozpoczęcie obrad Sejmu VIII kadencji.

W rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem Kornel Morawiecki zapowiada również, że rozmawiał już o zmianie Konstytucji RP z politykami PiS. "Nowa konstytucja powinna nas odrodzić i nawiązywać do Konstytucji 3 maja" - wyjaśnia i dodaje, że uchwalona w 1997 roku, obowiązująca do dziś, "pozwoliła nam na przetrwanie".

Marszałek senior zaznaczył, że "wierzy, że Kukiz'15 i PiS napiszą wspólnie dobry projekt konstytucji" i uda się przekonać do niego większość w Sejmie.

Morawiecki ocenił także kandydaturę Antoniego Macierewicza na szefa Ministerstwa Obrony Narodowej.

Reklama

Jego zdaniem, wskazanie wcześniej przez Beatę Szydło Jarosława Gowina jako prawdopodobnego ministra obrony w jej rządzie, nie było oszustwem wyborczym. "To była wyborcza niezręczność" - powiedział. Podkreślił też, że nazwanie przez rzecznika PO nominacji dla Macierewicza "największym kłamstwem ostatniego 25-lecia" było nieprzemyślane i niepotrzebne w świetle tego, co stało się z majątkiem narodowym po 1989 roku i w związku z wieloma aferami.

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej".


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy