Reklama

Reklama

​Kornel Morawiecki do PiS: Obroniliście konstytucję

Poseł klubu Kukiz'15 i dawny przywódca "Solidarności Walczącej" chwali rządy Prawa i Sprawiedliwości i bardzo ostro wypowiada się na temat Lecha Wałęsy.

Kornel Morawiecki na antenie TVP Info pozytywnie ocenił działania PiS ws. Trybunału Konstytucyjnego.

"Obroniliście w pewnym sensie konstytucję, trochę siebie i nas wszystkich przed atakiem Trybunału, którego wyrok miałby polegać na tym, żeby uniemożliwić pracę rządzącej partii" - powiedział Morawiecki w programie "Woronicza 17".

Program "Rodzina 500 plus" Morawiecki określił jako "spektakularny".

Słynny opozycjonista, w świetle ujawnionych przez IPN dokumentów, bardzo krytycznie wypowiedział się na temat Lecha Wałęsy.

"Ja rozmawiałem z ludźmi, którzy te dokumenty oglądali. Oni są porażeni. To się stało po tym jak strzelano do kolegów Wałęsy. (...) Donoszenie jest czymś najgorszym. Musimy to potępić" - powiedział Morawiecki.

Reklama

Poseł skrytykował także Pawła Rabieja z Nowoczesnej, który przekonywał, że w sprawie Wałęsy "nie wszystko jest jasne".

"Czy nie jest jasne, że pan prezydent był donosicielem na swoich kolegów? Kłamiecie panowie tak samo. Nie będzie jasne dla wszystkich, jeżeli prawda jest ukrywana przez cała klasę polityczną" - ocenił Kornel Morawiecki.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy