Reklama

Reklama

Kopacz: Wasza postawa imponuje wszystkim Polakom

Odwaga i ofiarność strażaków, którzy działają w różnych akcjach ratowniczych, także za granicą, imponują wszystkim Polakom - powiedziała premier Ewa Kopacz, która wzięła we wtorek w Warszawie udział w obchodach Dnia Strażaka.

- Nie bez powodu prawie każdy mały chłopiec marzy, by być strażakiem. Wasza praca, ofiarność i odwaga inspirują i budzą zachwyt. Służba, która pełnicie, jest niebezpieczna, wymaga nieustannej gotowości, profesjonalizmu i determinacji. Te cechy imponują nie tylko młodym ludziom, one imponują wszystkim Polakom - mówiła premier na placu Piłsudskiego, gdzie odbyła się promocja 390 strażaków na pierwszy stopień oficerski.

Szefowa rządu zaznaczyła, że strażacy niosą pomoc nie tylko w kraju, ale również za granicą - jak po trzęsieniu ziemi w Nepalu.

Reklama

Kopacz wyraziła nadzieję, że zachętą dla strażaków do dłuższego pozostawania w służbie będą wyższe dodatki za wysługę lat, nad którymi, po przyjęciu przez rząd, pracuje obecnie parlament.

Minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska zwracając się do nowo promowanych podkreśliła, że wejście do korpusu oficerskiego PSP to nie tylko spełnienie marzeń, ale i podjęcie ogromnej odpowiedzialności.

Prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Waldemar Pawlak zachęcał zawodowych strażaków do współdziałania z ochotnikami.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy