Reklama

Kopacz: Terroryści nie zagrażają Polsce

Premier Ewa Kopacz zapewniła że nie ma powodu do podnoszenia poziomu zagrożenia terrorystycznego w Polsce. Jej zdaniem, wydarzenia, które mają miejsce we Francji, w żaden sposób nie zagrażają Polakom mieszkającym na terenie kraju

Szefowa rządu odebrała w piątek raporty od Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, odpowiedzialnej za zabezpieczenie antyterrorystyczne kraju, oraz Agencji Wywiadu, odnośnie zagrożenia terrorystycznego Francji i Europy.

- Wydarzenia, które mają miejsce we Francji, w żaden sposób nie zagrażają Polakom mieszkającym na terenie Polski. Polacy mogą czuć się bezpiecznie, nie ma powodu do podnoszenia poziomu zagrożenia terrorystycznego - powiedziała dziennikarzom Kopacz.

Poinformowała, że polskie służby mundurowe prewencyjnie pracują w stanie podwyższonej gotowości. Jak dodała, informacje, które płyną z Francji, są przekazywane do Centrum Antyterrorystycznego.

Reklama

- Okazuje się, że w tej chwili terroryzm jest problemem całego świata. Musimy być na to przygotowani, jesteśmy przygotowani na walkę z terroryzmem. Nasze procedury działają, nasze instytucje działają - zapewniła szefowa rządu. Jak oceniła, wydarzenia we Francji otworzą dyskusję o tym, jak mocniej chronić się przed terroryzmem.

Kopacz poinformowała, że w piątek przed południem odbyło się spotkanie szefów służb z szefową MSW, które - zdaniem premier - pokazało, że procedury, instytucje i funkcjonariusze "są w pełni sprawne i zabezpieczają nas przed tego rodzaju atakiem".

Premier przypomniała, że minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska udaje się do Paryża, gdzie spotka z ministrami spraw wewnętrznych z Europy i USA. Przedstawiciele resortów siłowych będą rozmawiać o walce z terroryzmem w związku z atakiem na francuski tygodnik "Charlie Hebdo".

W środę w ataku na redakcję w centrum Paryża zginęło 12 osób, w tym czołowi rysownicy pisma, oraz dwóch policjantów. Prezydent Francji Francois Hollande w wystąpieniu po zamachu wezwał Francuzów do jedności i ogłosił czwartek dniem żałoby narodowej.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy