Reklama

Kopacz: Program dotyczący repatriacji Polaków ze Wschodu jeszcze w tej kadencji

W budżecie na 2016 r., który rząd ma przyjąć we wtorek, znajdzie się 30 mln zł na repatriację Polaków ze Wschodu - zadeklarowała w poniedziałek wieczorem premier Ewa Kopacz. Zapowiedziała też, że do końca kadencji powstanie program dotyczący repatriacji Polaków ze Wschodu.

Premier zapewniła w rozmowie z TVP Info, że Polska pomaga Polakom ze Wschodu, niemniej potrzebna jest ustawa o repatriacji.

Wyjaśniła, że ustawa taka nie przeszła przez parlament, bowiem nie znalazły się pieniądze dla samorządów, które mogłyby zaopiekować się Polakami wracającymi do Polski ze Wschodu.  

30 mln zł na repatriację Polaków ze Wschodu

Kopacz zapewniła, że podczas wtorkowego posiedzenia rząd zdecyduje o przeznaczeniu 30 mln zł w przyszłorocznym budżecie na program dotyczący repatriacji Polaków ze Wschodu.

- Na jutrzejszej radzie ministrów, na której będziemy przyjmować budżet na rok 2016 r., z rezerwy prezesa rady ministrów, czyli z rezerwy ogólnej, będzie wyasygnowane 30 mln zł - poinformowała.  

Reklama

Zaznaczyła, że chciałaby, by program ten realizowany był cyklicznie, przez kolejne lata. - Po to, żebyśmy dzisiaj mogli nie tylko mówić o tym, że opiekujemy się Polakami ze Wschodu, którzy chcieliby tu wrócić, ale realnie to robimy - powiedziała.  

Program repatriacji jeszcze w tej kadencji

Poinformowała, że "duży program" dotyczący repatriacji Polaków ze Wschodu zostanie przedstawiony jeszcze przed zakończeniem tej kadencji parlamentu.

- I ten program będzie miał swoje odzwierciedlenie w finansowaniu w budżecie, który już przyjmiemy jutro na radzie ministrów - dodała.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Ewa Kopacz | repatriacja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy