Reklama

Reklama

Kopacz obiecała pomoc mniejszym miastom

Szefowa polskiego rządu Ewa Kopacz obiecała w sobotę po spotkaniu z prezydentem Słupska Robertem Biedroniem, że razem ze swoimi ministrami będzie szukała rozwiązań problemów mniejszych miast. Zapowiedziała, że w przyszłym tygodniu ponownie spotka się z prezydentem Słupska.

Wizyta szefowej rządu w Słupsku związana jest z prośbą o bezzwrotną pomoc finansową, z którą zwrócił się do niej Biedroń po tym, gdy sąd arbitrażowy nakazał w połowie czerwca wypłacenie przez miasto 24,5 mln zł firmie, która budowała Aquapark.

Premier podkreśliła na konferencji prasowej po spotkaniu z Biedroniem, że rozumie jego sytuację i ma świadomość, że boryka się on z problemami finansowymi, które powstały zanim został prezydentem Słupska.

Zaznaczyła, że sobotnia rozmowa była bardzo dobra, bo bardzo konkretna, Biedroń był do niej przygotowany i miał kilka konkretnych punktów, w których oczekuje pomocy.

Reklama

"To nie jest takie łatwe - że przyjazd premiera spowoduje, że problemy przestaną istnieć, ale umówiliśmy się na bardzo konkretną współpracę w tym obszarze, pomocowym oczywiście" - powiedziała Kopacz.

Próba wyjścia z pułapki

Szefowa rządu poinformowała, że po powrocie do Warszawy spotka się z ministrami i "będzie rozpatrywać różne warianty". "A podejrzewam, że w przyszłym tygodniu prezydent (Biedroń) ze swoim wiceprezydentem - kobietą - przyjedzie do mnie do Warszawy i będziemy próbowali wyjść z tej pułapki" - dodała szefowa rządu.

Biedroń podziękował Kopacz za spotkanie. "Dzisiaj Słupsk nie jest wyjątkiem, a marginalizowanych miejsc jest sporo" - podkreślił. Wyraził zadowolenie, że premier wyruszyła do średnich i mniejszych miast i że swoją podróż rozpoczęła właśnie od Słupska.

Kopacz zapowiedziała, że będzie odwiedzała byłe miasta wojewódzkie - jak Sieradz czy Radom - i będzie starała się systemowo rozwiązywać ich problemy. Premier podkreśliła, że będzie szczególnie wspierać tych, którzy "autentycznie chcą zrobić coś dla swoich mieszkańców, dla swojej małej ojczyzny". 

Kilkanaście dni temu Biedroń zwrócił się do Kopacz z prośbą o bezzwrotną pomoc finansową, po tym jak sąd arbitrażowy nakazał w połowie czerwca wypłacenie przez miasto 24,5 mln zł firmie, która budowała Aquapark. Inwestycja rozpoczęła się w maju 2011 r. i miała powstać do czerwca 2012 r. Budowa, na którą samorząd dostał dotację unijną, przedłużała się jednak, a w styczniu 2013 r. wstrzymano ją całkowicie: ratusz zerwał umowę z wykonawcą z powodu opóźnień.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy