Reklama

​Kopacz liderem opozycji? Schetyna stanowczo: Nie zgadzam się

O przywództwie w szeregach PO, wewnętrznych czystkach i niekorzystnych wynikach partii w sondażach - mówił w programie "Jeden na jeden" Grzegorz Schetyna.

Kto jest liderem PO?

W rozmowie na antenie TVN24, Grzegorz Schetyna został poproszony o komentarz do słów jednego z posłów PO. "Ewa Kopacz jest dzisiaj bez wątpienia liderem Platformy. Staje się liderem polskiej opozycji. To widać na marszach KOD-u" - mówił w poniedziałek na antenie TOK FM poseł PO Cezary Tomczyk.

"Nie zgadzam się" - odparł stanowczo Schetyna. "Ewa Kopacz jest jednym z liderów PO, bardzo ważną osobą dla Platformy. Natomiast niektórzy z nas powinni nauczyć się bycia w opozycji i tego, że powinniśmy budować zespół i że wybory w PO są za 3,5 roku, a nie za 3,5 miesiąca" - dodał.

Reklama

Schetyna ocenił również, że poseł Tomczyk "nie wyszedł jeszcze z roli rzecznika rządu".

Czystki w PO?

Lider Platformy był również pytany o medialne doniesienia na temat czystek w lokalnych strukturach partii. "Mówiłem, że takie będzie zarządzanie w partii przeze mnie. Ja jestem szefem, ale pracujemy zespołowo. Kto nie chce pracować zespołowo, to sam decyduje, że staje obok" - skomentował.

Jak tłumaczył, decyzja o zmianach zapadła na podstawie audytu w partii i konsultacji w regionach.

Niekorzystny wynik sondażu

Grzegorz Schetyna odniósł się także do wyników ostatniego sondażu. Jak podawał TNS, poparcie dla Platformy wynosi aktualnie 17 proc., natomiast PiS notuje aż 40 proc. poparcia.  

"PiS w sondażach będzie miał jeszcze więcej niż 40 proc., bo płaci 500 plus" - skwitował lider PO. Zdaniem Schetyny, do realizacji swoich celów, PiS wykorzystuje dobrą sytuację finansową państwa, jaką zostawiła po sobie Platforma. 

INTERIA.PL/TVN24

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy