Reklama

Konwiński: Wylądujecie na śmietniku historii

- Powinniście się wstydzić. Wylądujecie tam, gdzie wasze miejsce. Na śmietniku historii! - powiedział do posłów PiS-u Zbigniew Konwiński.

Robert Kropiwnicki: - Chcecie państwo zamykać usta Trybunałowi, zamykać usta mniejszości parlamentarnej. Tak nie da się sprawować rządów. Macie jeszcze pretensje, że ludzie wychodzą na ulice. Mówicie, że ci ludzie są zmanipulowani. To wy jesteście zmanipulowani, jeżeli nie widzicie, że gwałcicie prawa mniejszości i praw Trybunału Konstytucyjnego.  Chcecie zdemolować państwo prawne.

Marek Suski: - To wyście złamali Konstytucję. To jest wynik waszej czerwcowej ustawy, która złamała Konsytuację. Przez was wybrany Trybunał to stwierdził. To pan jest tutaj człowiekiem, który doprowadził do tego zamieszania. A dzisiaj próbujecie stroić się w piórka demokratów. Ja sobie przypominam, jak na tej sali Marszałek Komorowski dawał pół minuty na zadanie pytania. I tylko jedno pytanie dla klubu przy ustawie. I wtedy to była demokracja.

Reklama

Zbigniew Konwiński: - Czego się boicie? Że usłyszycie pytania, na które i tak nie udzielicie odpowiedzi? No w jakim kierunku wy zmierzacie? W kierunku Sejmu niemego? Powinniście się wstydzić. Wylądujecie tam, gdzie wasze miejsce. Na śmietniku historii!

Krzysztof Brejza: - Jeden z sędziów do naszego Ministra Obrony Narodowej powiedział "s********j", a pan poseł Suski do mnie powiedział "spadaj". To jest ta kultura, to jest ten pakiet demokratyczny.

Marek Suski: - Prostuję, pan poseł pomylił posłów, ja się w ten sposób nie wyraziłem. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama