Reklama

Reklama

Kontrowersje po słowach premier Szydło w Auschwitz

"Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli" – powiedziała podczas uroczystości z okazji 77. rocznicy deportacji polskich więźniów do Auschwitz. Słowa te wywołały spore kontrowersje, a wpis z właśnie tym cytatem, jaki opublikowano na oficjalnym Twitterze PiS, został usunięty.

W środę premier Beata Szydło podczas uroczystości w Oświęcimiu mówiła, że wstrząsający i haniebny proceder mordu prowadzony w obozach koncentracyjnych na zawsze pozostawił piętno na losach świata.

Podkreśliła, że wielkim zadaniem dla polityków, jest doprowadzić do tego, by "tak straszliwe wydarzenia, jak te, które miały miejsce w Auschwitz, a także innych miejscach kaźni nigdy więcej się nie powtórzyły. Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli" - powiedziała.

Reklama

Ten ostatni cytat pojawił się na oficjalnym profilu Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze. Kiedy pod wpisem zaczęły pojawiać się krytyczne komentarze, tweet został usunięty.

"Jeżeli ktoś chce się doszukać złych intencji, może je znaleźć w każdej wypowiedzi Proponuję wysłuchać całe wystąpienie premier Beaty Szydło - tak rzecznik rządu Rafał Bochenek odniósł się, również na Twitterze - do krytycznych wypowiedzi wobec wystąpienia premier Beaty Szydło z okazji 77. rocznicy deportacji polskich więźniów do Auschwitz.

"Takie słowa nigdy nie powinny paść z ust polskiego premiera" - napisał na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Pełna treść przemówienia premier Szydło dostępna jest tutaj (kliknij)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy