Reklama

Reklama

Kontrowersje po skeczu Neo-Nówki. Kabaret zabrał głos

Kabaret Neo-Nówka za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do burzy medialnej po swoim skeczu zaprezentowanym podczas Festiwalu Kabaretu w Koszalinie. Kabareciarze w ostry sposób wypowiadali się w nim na temat rządu Prawa i Sprawiedliwości i wyborców tej partii. Wielu osobom ten występ nie przypadł do gustu. "To miłe i budujące, że cały naród taki zjednoczony w miłości i radości" - napisali artyści z Neo-Nówki, publikując jeden z krytycznych komentarzy.

"Dziękujemy za wszystkie życzliwe słowa, które od Was dostajemy. To miłe i budujące, że cały naród taki zjednoczony w miłości i radości" - napisali członkowie kabaretu Neo-Nówka na Twitterze.  

Do twitta kabaret Neo-Nówka dołączył screen wpisu jednego z internautów, który głosił, że "dzisiejsze występy kabaretowe to dno i wodorosty", a w kolejnym wpisie zaznaczył, że "nie oglądał Neo-Nówki" i "nawet nie wie, co to za ich skecz". Internautą tym był duchowny, ks. Rafał Soćko.

Pod wpisem Neo-Nówki ponownie rozgorzała dyskusja na temat występu wyemitowanego w telewizji Polsat. Kabareciarze są przez część internatów oskarżani m.in o przynależność partyjną. "Wróżę wam świetlaną przyszłość. Występy na konwencjach PO i miejsca na listach wyborczych", "Faktycznie skecz prymitywny", "Poziom mułu i żenady zaliczony. Wy nie jesteście kabaretem tylko żałosnymi pajacam".

Reklama

Skecz kabaretu Neo-Nówka

Kabaret Neo-Nówka na Festiwalu Kabaretu w Koszalinie, który był emitowany na antenie Polsatu, zaprezentował skecz "Wigilia 2022". Aktorzy wcielają się w rolę przedstawicieli trzech pokoleń - dziadka, ojca i syna, którzy rozmawiają o polityce przy wigilijnym stole. Z wypowiedzi ojca wynika, że jest wyborcą Prawa i Sprawiedliwości, który ogląda tylko telewizję publiczną. Popiera wszystkie decyzje rządu. Syn próbuje skonfrontować poglądy ojca z rzeczywistością. 

Po występie skecz został opublikowany na oficjalnym kanale kabaretu Neo-Nówka na YouTube. Wideo odtworzono do tej pory ponad 1,6 mln razy

- 19:30 - jedyne prawdziwe treści - mówi postać ojca. 

- Żyjesz w kokonie informacyjnym. Nie docierają do ciebie żadne zewnętrzne treści. Jesteś ukierunkowany tylko na jedno. Jesteś taki pożyteczny idiota, oni cie tak w ciula robią, a ty się po prostu dajesz. Oni się bawią, kasę wywalają na lewo. 70 mln wywalili na wybory kopertowe, 2 mld na tępą propagandę w TVP, do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki. Wiesz ile za te miliony można by dzieci wyleczyć? A my jak te łosie zbieramy na aukcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w d****. Później siedzą takie leszcze, jak ty, a oni się za nasze bawią. (...) Ty cały czas masz jakiś wrogów. Co dzień boisz się jakiegoś wroga, to Niemcy, to Francuzi, to Żydzi, to Norwegowie, to nauczyciele, kobiety, LGBT. Najbardziej to się boisz gejów. A nic ci nie przeszkadza, że rząd cie r**** codziennie - tłumaczy syn. 

- Wiesz od czego tam (w Rosji - red) się zaczęło? Najpierw Putin ograniczył Trybunał Konstytucyjny, później wolne media, później wolne sądy, później przez tępą, codzienną propagandę w telewizji publicznej robił takich ludzi jak ty - mówi aktor w innej wypowiedzi. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy