Reklama

Konin: Dziecko urodziło się na autostradzie. Poród odebrali policjanci

W budynku Miejsca Obsługi Podróżnych na autostradzie A2 o godzinie 1:30 na świat przyszła Lili. W akcji porodowej pomogli policjanci z konińskiej drogówki. - Cieszymy się, że mogliśmy pomóc tej wspaniałej rodzinie oraz życzymy Lili i jej rodzicom dużo zdrowia - mówił oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Koninie.

Jak powiedział oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Koninie asp. Sebastian Wiśniewski, do tej nietypowej sytuacji doszło w niedzielę, 18 grudnia tuż przed godziną 1.00 w nocy.

Wiśniewski podkreślił, że do patrolu, który wykonywał swoje obowiązki służbowe na parking przy MOP Łęka na autostradzie A2 podbiegł mężczyzna. - Roztrzęsionym głosem poprosił funkcjonariuszy o pomoc przy eskortowaniu jego ciężarnej żony do najbliższego szpitala. Policjanci zauważyli, że poród właśnie się rozpoczął i kobieta potrzebuje natychmiastowej pomocy - zaznaczył.

Reklama

Konin: Policjanci odebrali poród na autostradzie

- Jeden z funkcjonariuszy razem z mężczyzną przeniósł rodzącą kobietę do budynku Miejsca Obsługi Podróżnych i o całej sytuacji powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Drugi z funkcjonariuszy w tym czasie zaopiekował się 7-letnim synem małżeństwa. Dyżurny skierował na miejsce ratowników medycznych, ale jego rola na tym się nie skończyła. Przez cały czas udzielał instrukcji policjantowi, który kontrolował cały przebieg porodu - dodał.

Wiśniewski podkreślił, że dokładnie o godz. 1.10 na świat przyszła dziewczynka, która przywitała wszystkich głośnym płaczem.

- Nieco później pojawili się ratownicy medyczni. Lili - bo tak dali jej na imię rodzice, razem z 35-letnią mamą trafiły do kolskiego szpitala - podał Wiśniewski.

Dodał, że ta nietypowa sytuacja była również wielkim przeżyciem dla samych policjantów - niecodziennie odbiera się poród w takim miejscu oraz w takich warunkach.

- Cieszymy się, że mogliśmy pomóc tej wspaniałej rodzinie oraz życzymy Lili i jej rodzicom dużo zdrowia - podkreślił Wiśniewski.

Rodzina na co dzień mieszka w gminie Łuków (woj. lubelskie). 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: policja | poród | autostrada

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy