Reklama

Reklama

Komorowski zaproszony do Moskwy. Nie ma odpowiedzi

Prezydent Bronisław Komorowski został zaproszony na obchody 9 maja w Moskwie - powiedział w radiowej Jedynce ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew. Według niego, strona polska nie odpowiedziała na zaproszenie.

Jak mówił ambasador Andriejew, latem zeszłego roku prezydent Władimir Putin zaprosił na uroczystości 70. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej przywódców przeszło 60 państw. Zaproszenie wystosowano też do prezydenta Bronisława Komorowskiego.

- Oficjalnej odpowiedzi dotychczas nie otrzymaliśmy - powiedział Andriejew.

Dodał, że były tylko wypowiedzi, między innymi ambasador Polski w Rosji, Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz, że Bronisław Komorowski nie może wziąć udziału w moskiewskich uroczystościach.

Andriejew zauważył, że strona polska nie wyjaśniła, dlaczego prezydent nie może przyjąć zaproszenia. - Jest jeszcze trochę czasu i być może pojawią się dalsze wyjaśnienia - dodał ambasador Rosji.

Bronisław Komorowski zapowiedział już, że nie pojedzie w maju do Moskwy. - Trudno wyobrazić sobie dzisiaj udział prezydenta w militarnej paradzie armii, która jest cząstką agresji rosyjskiej na Ukrainę - mówiła szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek..

Władze w Moskwie planują na 9 maja wielkie uroczystości rocznicy zakończenia wojny. W Polsce i krajach zachodnich przyjęto, że druga wojna światowa skończyła się 8 maja 1945 roku.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy