Reklama

Reklama

Komorowski zabrał głos ws. afery wokół referendum

- Referendum zostało zarządzone przeze mnie w porozumieniu z Senatem, biegnie kalendarz referendalny i można wymyślać "łamańce prawne", zmierzające do zakwestionowania tego kalendarza, ale to nieładnie - ocenił w rozmowie z TVP Info były prezydent Bronisław Komorowski.

- Po prostu wypada uznać, że kalendarz uruchomiony jest wystarczającym powodem dla wstrzymywania się do jakichkolwiek pomysłów na uzupełnienia, dopisywanie, zmienianie pytań (...) Należy odpowiedzieć na te trzy ważne pytania tak, by były one wskazówką, czego sobie życzą Polacy - dodał były prezydent. 

I podkreślił: "Jedni chcą referendum, inni nie chcą, inni chcą dopisać pytania; ja proponuję - zostańmy przy tych trzech".

Komorowski był także pytany o to , jakimi kwestiami będzie zajmował się powoływany przez niego instytut. - Generalnie instytut będzie się zajmował kwestiami, które zamierzałem uczynić elementem istotnym z punktu widzenia strategii prezydentury w następnej kadencji, a takiej szansy nie będę miał - powiedział. 

Reklama

Zobacz nasz RAPORT SPECJALNY: POLACY DECYDUJĄ. WRZEŚNIOWE REFERENDUM

Zobacz też:Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy