Reklama

Reklama

​Komisja Wenecka zajmie się tzw. ustawą inwigilacyjną

10 i 11 czerwca Komisja Wenecka, organ doradczy Rady Europy, będzie obradować na temat polskiej ustawy o tzw. kontroli operacyjnej - podaje TVN 24.

"Ustawa inwigilacyjna" reguluje zasady zakładania podsłuchów, podglądania, śledzenia, kontrolowania przesyłek, monitorowania aktywności w internecie itp. przez policję i inne służby, takie jak ABW, CBA, wywiad i kontrwywiad.

Opozycja i organizacje pozarządowe krytykowały ustawę za możliwość inwigilowania obywateli na niespotykaną dotąd skalę. Rząd wyjaśniał natomiast, że ustawa jest realizacją orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. PiS zarzucił poprzednikom, że nic w tej sprawie nie zrobili.

3 lutego prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę.

Reklama

"Będzie następna wizyta delegacji Komisji Weneckiej w Polsce, ale jej data nie jest jeszcze znana"- powiedział w rozmowie z PAP rzecznik RE Panos Kakaviatos.

Debata na temat tej ustawy i wydanie opinii KW odbędzie się na wniosek Rady Europy.

Przypomnijmy, że 11 marca Komisja Wenecka krytycznie oceniła nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy