Reklama

Reklama

Komisja ukarała naganą senatora Waldemara Bonkowskiego

Senacka komisja regulaminowa ukarała we wtorek naganą senatora Waldemara Bonkowskiego (niezrzeszony). Ma to związek z jego wypowiedzią o "proniemieckiej polityce w Gdańsku" i określeniem w tym kontekście prezydent miasta Aleksandry Dulkiewicz mianem "Frau Dulkiewicz".

Przewodniczący senackiej komisji regulaminowej Sławomir Rybicki (PO) powiedział, że komisja ukarała Bonkowskiego najwyższą przewidzianą przez regulamin karą, "ze względu na skandaliczny charakter wypowiedzi o Aleksandrze Dulkiewicz, ale też ze względu na to, że wcześniej był już on upominany za różne inne wypowiedzi, m.in. o charakterze antysemickim".

"Mieliśmy nadzieję, że senator po tym, jak został już upomniany, powściągnie język, jednak tak się nie stało. Najdobitniej świadczy o tym dzisiejsza wypowiedź senatora Bonkowskiego, który stawił się na posiedzeniu komisji i powiedział, że podtrzymuje swoje słowa i nie będzie za nie przepraszał" - powiedział Rybicki.

Reklama

Wyrzucony z PiS

Pod koniec lutego 2018 r. senator Waldemar Bonkowski został decyzją prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS. Powodem zawieszenia była publikacja przez senatora antysemickich treści.

Zdjęcie zestawiające Tuska z Hitlerem

W czerwcu o Bonkowskim zrobiło się głośno po tym, jak na Twitterze zestawił fotografie przedstawiające kanclerza III Rzeszy Adolfa Hitlera i przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Obaj byli w podobnych pozach - przemawiając, mając zaciśnięte pięści oraz podobny wyraz twarzy. Poniżej widniał podpis: "1939-2019 Gdańsk".

Bonkowski o prezydent Gdańska: "Frau Dulkiewicz"

Natomiast w lipcu Bonkowski mówił w Senacie, że "polityka w Gdańsku jest proniemiecka", a prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz kontynuuje w tej kwestii działania zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza. 

Przy tej okazji określił obecną prezydent Gdańska mianem "Frau Dulkiewicz".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy