Reklama

Komisja śledcza ds. VAT: Horała o pierwszych świadkach

"Profesor Witold Modzelewski i były minister finansów Jan Vincent Rostowski to pierwsi świadkowie, którzy powinni być wezwani przez komisję śledczą do spraw VAT" - poinformował w czwartek szef tej komisji Marcin Horała.

W czwartek komisja zbiera się na swoim drugim posiedzeniu. Będzie to posiedzenie zamknięte, podczas którego posłowie mają się zapoznawać z procedurą dotyczącą informacji niejawnych.

Na briefingu w czwartek przed południem w Sejmie Horała mówił, że już można wyodrębnić ok. 10 wątków, które będą w sferze zainteresowania komisji.

Szef komisji uważa też, że pierwszymi świadkami powinni być ekspert podatkowy prof. Witold Modzelewski i minister finansów w latach 2007-17 Jan Vincent Rostowski. W dalszej kolejności byliby wezwani byli ministrowie sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski i Andrzej Czuma, a także były prokurator generalny Andrzej Seremet.

Reklama

Horała zapowiedział, że na posiedzeniu komisji złoży wniosek o wezwanie właśnie tych świadków. Pierwsi świadkowie mogliby jego zdaniem być wezwani już w październiku.


PAP

Reklama

Reklama

Reklama