Reklama

Reklama

Kolejny Polak zatrzymany w sprawie zabójstwa holenderskiego dziennikarza

Funkcjonariusze CBŚP we współpracy z niderlandzką policja zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o współudział w zabójstwie dziennikarza Petera R. de Vriesa w czerwcu 2021 roku w Amsterdamie. W sprawie oskarżono już dwóch innych Polaków.

Do zatrzymania doszło w Ostrowie Wielkopolskim. 30-latek był ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA) w związku z podejrzeniem o współudział w zabójstwie dziennikarza śledczego Petera R. de Vriesa oraz o działalność w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. 

W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli u mężczyzny amfetaminę. Wobec zatrzymanego zostanie wszczęta procedura ekstradycyjna do Królestwa Niderlandów.

Pozostali podejrzani to również Polacy

Peter R. De Vries został postrzelony 6 lipca 2021 roku w Amsterdamie, gdy wychodził ze studia telewizyjnego. Zmarł dziewięć dni później wskutek odniesionych ran. Dziennikarz był znany ze swoich bezkompromisowych reportaży opisujących holenderski świat przestępczy. Był popularnym reporterem, często komentował w mediach głośne procesy kryminalne.

Reklama

Przed sądem w Amsterdamie trwa obecnie proces podejrzanych o dokonanie zbrodni. Jednym z oskarżonych jest 36-letni Polak Kamil E., który prowadził samochód z miejsca ataku. Za spust miał pociągnąć 22-letni Holender Delano G. Obu mężczyzn schwytano krótko po zamachu na życie dziennikarza.

Na początku lipca aresztowano także 27-letniego Polaka Krystiana M., któremu zarzuca się zlecenie zabójstwa. Mężczyzna jest ponadto podejrzany o udział w trzech innych przestępstwach, w tym próbie zabójstwa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy