Reklama

Reklama

Kolejne protesty przeciwko zmianom w sądach

W poniedziałek wieczorem w Warszawie i innych miastach w kraju odbyły się protesty przeciwko zmianom w sądownictwie. W Poznaniu uczestnicy utworzyli "Łańcuch światła".

W poniedziałek senacka komisja przyjęła bez poprawek nowelizację ustaw o SN, KRS, sądach i prokuraturze.

W Warszawie protestujący zebrali się na Placu Krasickich przed siedzibą Sądu Najwyższego. Kilka tysięcy osób protestowało w Poznaniu. 

Stowarzyszenie Akcja Demokracja oraz #Wolnesądy zapowiadają w najbliższych dniach protesty w wielu miastach. 

We wtorek o godz. 14 ma rozpocząć się demokracja przed parlamentem. Wcześniej o godz. 12 Akcja Demokracja będzie protestować przed siedzibą KRS. 

Z kolei w czwartek, kiedy Senat będzie głosował nad nowelizacjami ustaw sądowniczych, "Łańcuch światła" ma rozświetlić m.in. Krakowskie Przedmieście przed Pałacem Prezydenckim.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy