Reklama

Reklama

Kolejna rosyjska akcja dezinformacyjna. Rosjanie sfałszowali urzędowe pismo do polskiego MSZ

- W ramach operacji dezinformacyjnej wytworzono fałszywe pismo szefa ukraińskiego MSZ do MSZ RP - poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Dokument sugeruje, że Polska miałaby wyszukiwać Ukraińców w wieku poborowym i przymusowo odsyłać ich do ojczyzny.

- Kolejny przykład dezinformacji wymierzonej w relacje Polska-Ukraina. W rosyjskich mediach społecznościowych kolportowany jest tekst sugerujący, że Polska będzie identyfikować Ukraińców w wieku poborowym żyjących w Polsce i odsyłać ich siłą na Ukrainę - napisał na Twitterze Żaryn.

W kolejnym wpisie dodał, że w ramach operacji dezinformacyjnej wytworzono fałszywe pismo szefa MSZ Ukrainy do MSZ RP.

Żaryn: kłamstwo ma wywołać wrogość między Ukraińcami a Polakami

- Pismo zawiera prośbę, której nagłośnienie wywołać ma wrogość Ukraińców wobec państwa polskiego - napisał. Zaznaczył, że dokument sugeruje, że Polska będzie szukać Ukraińców i odsyłać ich do ojczyzny.

Reklama

- To już kolejne kłamstwo nagłaśniane w ramach dezinformacji obliczonej na destabilizację relacji Polaków i Ukraińców. Rosja od początku inwazji na Ukrainę stara się wytworzyć wrogość między Polską i Ukrainą, w szczególności zaś między Ukraińcami w PL a Polakami" - podkreślił Żaryn.

Agresja Rosji na Ukrainę trwa od 24 lutego.

Reklama

Reklama

Reklama