Reklama

Kogo Polacy uważają za lidera opozycji? Sondaż IBRiS

Borys Budka, Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia to nazwiska najczęściej wskazywane przez respondentów poproszonych wybranie o lidera opozycji. Marta Lempart uzyskała wynik na poziomie Grzegorza Schetyny - wynika z sondażu IBRiS.

Kto jest liderem opozycji? Według badania IBRiS przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej", dwa pierwsze miejsca zajmują politycy Koalicji Obywatelskiej, przewodniczący PO Borys Budka i prezydent Warszawy, wiceszef PO Rafał Trzaskowski, a trzecie lider Polski 2050 Szymon Hołownia. 

Niemal 60 proc. nie wskazało nikogo

Prawie 60 proc. badanych nie potrafi wskazać żadnego nazwiska.

Jak podaje "Rz", w badaniu respondenci sami wskazywali osoby, które ich zdaniem rolę lidera pełnią obecnie, a ankieterzy nie proponowali w pytaniach żadnych nazwisk. 

Budka, Trzaskowski, Hołownia na podium

W efekcie szef PO Borys Budka uzyskał 12,6 proc. wskazań, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski niespełna 9 proc., a Szymon Hołownia (Polska 2050) - 8 proc. 

Reklama

Kolejne miejsce zajmują Donald Tusk - 4,5 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,1 proc., Adrian Zandberg - 1,3 proc., tak jak i Krzysztof Bosak

Lempart na poziomie Schetyny o Kidawy-Błońskiej

"Śladowy wynik uzyskała liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart - 0,4 proc., ale warto zauważyć, że dokładnie taki sam uzyskali doświadczeni politycy jak Grzegorz Schetyna czy Małgorzata Kidawa- Błońska" - wskazuje dziennik.

Sondaż IBRiS zrealizowano 22-23 stycznia metodą telefonicznych wywiadów (CATI).

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy