Reklama

KOD o arcybiskupie Marku Jędraszewskim: Wikła Kościół

"Arcybiskup Marek Jędraszewski (…) przyczynia się do budowania atmosfery nienawiści wokół osób o innej niż heteroseksualna orientacji (…) i aktywnie włącza się w kampanię wyborczą, prowadząc dialog programowy z Jarosławem Kaczyńskim, (…) wikła Kościół w walkę polityczną" – napisał małopolski Komitet Obrony Demokracji w liście opublikowanym na Facebooku. List został przekazany papieżowi.

Małopolski KOD krytykuje arcybiskupa Marka Jędraszewskiego za list pasterski z 28 września 2019 roku. Jak czytamy w oświadczeniu organizacji, list duchownego "w nieakceptowalnych sformułowaniach wyraża nieuprawnione oceny, a także przyczynia się do budowania atmosfery nienawiści wokół osób o innej niż heteroseksualna orientacji".

"Nie jest to niestety pierwsza taka wypowiedź abp. Jędraszewskiego. Szerokim echem odbiły się jego słowa o 'tęczowej zarazie' w homilii wygłoszonej 1 sierpnia 2019 roku w trakcie mszy z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Przytoczone wypowiedzi w ustach duchownego Kościoła, który głosi miłość bliźniego i troskę o słabszych, nie tylko budzą zdumienie, ale przede wszystkim przyczyniają się do tworzenia atmosfery nienawiści, dając moralne przyzwolenie na akty agresji" - czytamy.

Reklama

Według KOD arcybiskup Jędraszewski czynnie włączył się w dysputę polityczną. "Oburzające jest to, że w czasie wyborów, które tak bardzo dzielą Polaków, abp Jędraszewski aktywnie włącza się w kampanię wyborczą, prowadząc dialog programowy z Jarosławem Kaczyńskim. Łamiąc zasadę autonomii, wikła Kościół w walkę polityczną wbrew jego misji i prawnemu usytuowaniu. Pogłębiając podziały, działa na szkodę narodu" - twierdzą autorzy oświadczenia.

Oświadczenie KOD przekazał m.in. papieżowi Franciszkowi, nuncjuszowi apostolskiemu abp. Salvatore Pennacchiovi oraz samemu abp. Jędraszewskiemu.

Pełną treść oświadczenia można przeczytać poniżej:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama