Reklama

Kobieta, sierżant marines, została zakonnicą w Polsce

Siostra Jadwiga Szczechowicz ma 28 lat, jest sierżantem marines, ochraniała ambasady USA w Europie i w Afryce i... została zakonnicą w Polsce. Siostra jest nowicjuszką w zgromadzeniu Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim.

Do amerykańskiej Piechoty Morskiej trafiła po tym jak jej rodzina wyemigrowała z Polski do USA. Żołnierzem została między innymi dlatego, że chciała przeżyć przygodę życia. Teraz odkryła, że jej powołaniem jest pomoc potrzebującym jako zakonnica.

Dawna profesja pomaga mi - mówi siostra Jadwiga Szczechowicz. Zakonnica wyjaśnia, że w wojsku nauczyła się pracy z innymi. Musiała liczyć na ludzi ze swojej drużyny. To sprawia, że w zakonie w każdym staram się zobaczyć jakąś wartość i dobro - dodaje. Po zgłoszeniu do armii najpierw przez dwa lata służyła w Japonii. Po dodatkowym szkoleniu została przydzielona do ochrony ambasad. W ten sposób trafiła do Rosji, Luksemburga i Botswany.

Reklama

2 lutego po raz dziewiętnasty w Kościele katolickim obchodzony będzie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Od grudnia ubiegłego roku trwa też ustanowiony przez papieża Rok Życia Konsekrowanego.

Z tej okazji siostra Jadwiga Szczechowicz wraz z innymi siostrami i zakonnikami spotkała się z dziennikarzami w siedzibie Episkopatu Polski w Warszawie.

 


Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy