Reklama

Reklama

Koalicja Polska podpisała porozumienie z przedsiębiorcami

Jak poinformował Władysław Kosiniak-Kamysz, Koalicja Polska podpisała porozumienie o współpracy programowej z Ogólnopolską Federacją Przedsiębiorców i Pracodawców. - Możemy stworzyć naprawdę silny ruch, kiedy są z nami ci, którzy udowadniają, jak ważne jest dbanie o każde miejsce pracy - podkreślił szef PSL.

Informując  o podpisaniu porozumienia z Ogólnopolską Federacją Przedsiębiorców i Pracodawców - Przedsiębiorcy.pl Kosiniak-Kamysz stwierdził, że zostało ono zawarte z reprezentantami tych, którzy są "solą naszej polskiej ziemi". - Tych, którzy płacą podatki, tworzą miejsca pracy, są tak naprawdę bohaterami współczesnych czasów, którzy w kryzysie gospodarczym ratują miejsca pracy, dają szanse na godne życie - powiedział lider PSL.

Dodał, że porozumienie zostało podpisane "bazując" na wspólnych elementach programowych. - Powołanie powszechnego samorządu gospodarczego, postawienie na innowacyjną gospodarkę, wprowadzanie takich zasad, które nie utrudniają życia - wymienił Kosiniak-Kamysz.

Reklama

Ważny moment dla Koalicji Polskiej

Podkreślił, że jest to dla Koalicji Polskiej niezwykle ważny moment. - Będąc polityczną reprezentacją polskich przedsiębiorców, pracodawców, ludzi ciężkiej pracy jesteśmy w stanie stworzyć naprawdę silny ruch tylko i wyłącznie wtedy, kiedy z nami są ci, którzy codzienną swoją pracą udowadniają jak ważne jest dbanie o każde miejsce pracy, o godność tej pracy, ale też jak ważne jest odpowiedzialne zachowanie państwa wobec przedsiębiorców - powiedział szef PSL.

Przewodniczący Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców Robert Składowski podkreślił, że polscy przedsiębiorcy jak nigdy dotąd, potrzebują, by ich głos został usłyszany. - Koalicja Polska jest tym ugrupowaniem, które zawsze słyszało, co my mamy do powiedzenia. Za to serdecznie dziękuję prezesowi PSL Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi i wszystkim koalicjantom. Dziękujemy za to, że udało się podpisać porozumienie na rzecz powszechnego samorządu gospodarczego, bo jest on gwarantem tego, że polski przedsiębiorca nie będzie omijany w dialogu i wydaje mi się, że nasz postulat dotyczący powszechnego samorządu gospodarczego teraz wybrzmi bardziej - powiedział Składowski.

"Dzisiaj to oni potrzebują pomocy"

Uczestniczący we wtorkowej konferencji wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL) podkreślał, że na polskich przedsiębiorców zawsze można było liczyć. - Dzisiaj to oni potrzebują pomocy, dzisiaj trzeba polskim przedsiębiorcom pomóc po to, żeby tak, jak dotychczas tworzyli PKB, tworzyli nowe miejsca pracy, tworzyli obszar przyjazny polskiej gospodarce - powiedział.

Z kolei przewodnicząca współtworzącej Koalicję Polską Unii Europejskich Demokratów Elżbieta Bińczycka zaznaczyła, że UED ma w swoim programie wspieranie małych i średnich przedsiębiorców, bo - jak mówiła - "to przecież ci odważni ludzie, którzy pracują na własną rękę pomnażają dochód narodowy i korzysta z tego całe społeczeństwo".

Koniec współpracy z Kukiz'15

W ubiegłym tygodniu władze PSL zdecydowały o zakończeniu współpracy z Kukiz'15 m.in. z powodu głosowań, w których posłowie tego ruchu poparli uchwałę PiS wspierającą działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w UE. 

W poniedziałek prezes PSL zapowiedział, że będzie zapraszał do Koalicji Polskiej nowe środowiska i że "będą to środowiska społeczne, środowiska reprezentujące ludzi bardzo ciężkiej pracy, przedsiębiorców".

Reklama

Reklama

Reklama