Reklama

Koalicja PO i Nowoczesnej wygrywa z PiS. Sondaż IBRiS dla "Faktu"

Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w najbliższą niedzielę, koalicja obywatelska PO i Nowoczesnej pokonałaby PiS - wynika z nowego sondażu IBRiS przeprowadzonego dla "Faktu".

PO i Nowoczesna jako koalicja obywatelska startują w wyborach samorządowych do sejmików wojewódzkich. Gdyby pod tym samym szyldem wystartowały w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego, pokonałyby PiS.

Jak wynika z sondażu IBRiS dla "Faktu", gdyby wybory do PE odbyły się w przyszłą niedzielę, połączone siły PO i Nowoczesnej uzyskałyby wynik na poziomie 38,8 proc. Pokonałyby w ten sposób PiS, na które chęć głosu deklaruje 38,4 proc. ankietowanych.

Na kolejnych miejscach uplasowałoby się SLD, uzyskując 7,4 proc. i Kukiz'15 z wynikiem 5,1 proc. 

Reklama

Partia Jarosława Kaczyńskiego wciąż utrzymuje jednak prowadzenie w sondażu dotyczącym wyborów parlamentarnych. 

W wyborach do Sejmu niewielka przewaga PiS

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, PiS wygrałoby je, uzyskując 36,9 proc. poparcia (wzrost o 2 pkt proc.). Koalicja PO i Nowoczesnej mogłaby liczyć na 33,4 proc. głosów (wzrost o 3,8 pkt proc.). 

SLD poparłoby 10 proc. respondentów (wzrost o 2 pkt proc.). Z kolei PSL i Kukiz'15 znalazłyby się na granicy progu wyborczego. Ludowcy mogliby liczyć na 5,7 proc. poparcia (spadek o 0,5 pkt proc.), a ruch Pawła Kukiza - 5,5 proc. (spadek o 5,5 pkt proc.).

Sondaż IBRiS przeprowadzono 9 maja metodą CATI na próbie 1100 respondentów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy