Reklama

Reklama

Kinga Duda nie jest już społecznym doradcą prezydenta

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski potwierdza, że Kinga Duda nie jest już społecznym doradcą Andrzeja Dudy. Jak informuje, ma to związek z nowym etapem życia zawodowego córki prezydenta. - Powstało wrażenie, że prasa interesuje się bardziej Kingą niż polityką Pałacu Prezydenckiego - dowiedziała się Interia.

Według nieoficjalnych ustaleń Interii, powody tej decyzji mogły być inne niż podał prezydencki rzecznik.

- Pan prezydent jest bardzo czuły na punkcie Kingi. A wszyscy ministrowie czy doradcy w mediach są pytani o jego córkę i to działa na szefa jak płachta na byka. Powstaje wrażenie, że prasa interesuje się bardziej Kingą niż polityką Pałacu Prezydenckiego. Dlatego wszyscy urzędnicy muszą uważać na to, co mówią - mówił informator Interii z najbliższego otoczenia prezydenta.

Została powołana w sierpniu 2020

Informację o tym, że córka prezydenta nie jest już jego społecznym doradcą podała w wywiadzie dla "Wprost" Zofia Romaszewska, doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy.

Reklama

Kinga Duda została powołana na doradcę społecznego głowy państwa, swego ojca w sierpniu 2020 r. W jej biogramie podano, że jest ona "prawniczką, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law w Waszyngtonie".

Ponadto podkreślono, że Kinga Duda jest "uczestniczką licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR)", a "w czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

"Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne" - napisano w informacji. Dodano też, że specjalizuje się "w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym".

Kinga Duda, tak jak jej ojciec, pochodzi z Krakowa. Ma 25 lat. 

Czytaj także: Wysyłał prezesa PiS na emeryturę, pracuje z Kingą Dudą


Reklama

Reklama

Reklama