Reklama

Reklama

Kijowski: Być może KOD rozszerzy działalność na inne kraje

Działacze Komitetu Obrony Demokracji rozmawiają o tym, że być może trzeba będzie rozszerzyć działalność KOD na inne państwa Europy - mówił w programie #RZECZoPOLITYCE Mateusz Kijowski. Lider KOD zapowiedział też na wrzesień "duże wydarzenie".

"Rozmawiamy o tym, że być może trzeba by rozszerzyć działalność KOD na inne państwa Europy. Może tak się zdarzyć, bo mamy coraz więcej głosów ze strony polityków europejskich, że problemy z demokracja nie są wyłącznie polską domeną, i być może należy się zająć na nieco szerszym forum, zdefiniowania od nowa pewnych standardów demokratycznych - powiedział Mateusz Kijowski w internetowym programie "Rzeczpospolitej".

Kijowski zapowiedział też, że 24 września KOD zorganizuje "duże wydarzenie". Nie zdradził jednak, czego można się spodziewać. 

Lider KOD odniósł się też do ostatniej aktywności Grzegorza Schetyny. "Chyba nie do końca rozumiem Grzegorza Schetynę, ale też nie muszę. Być może i sam Schetyna nie do końca wie, o co mu chodzi" - powiedział. 

"Nie zamierzam robić porządków w Platformie. (...) Albo im się uda odzyskać jakąś opozycję, albo skręcą tak, że się zakręcą, znikną. Być może Schetyna ma jakiś ukryty plan i w cudowny sposób odzyska pozycję dla siebie i swojej partii. Na razie tego nie widzę" - stwierdził Kijowski.

Reklama

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy