Reklama

Reklama

Kierwiński: Decyzja Macierewicza skandaliczna

Zgodnie z decyzją ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza uroczystości katastrofy smoleńskiej będą się odbywać w obecności asysty honorowej. Pomysł szefa MON w ostrych słowach ocenił poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński. ​- Jedna partia organizuje swoje uroczystości i do nich dodawany jest ceremoniał państwowy. Tak być nie może. To jest skandaliczne - oświadczył na antenie TVP Info.

Marcin Kierwiński zwrócił uwagę, że miesięcznice smoleńskie organizowane przez Prawo i Sprawiedliwość nie mają charakteru państwowego. - Jeszcze nie są oficjalnymi państwowymi uroczystościami, choć pewnie takie będą zakusy - argumentował na antenie TVP Info.

Jednocześnie zaznaczył, że w jego opinii znacznie lepszym miejscem na tego rodzaju obchody jest miejsce katastrofy albo Powązki, gdzie znajduje się pomnik ofiar katastrofy.

Krytycznie do decyzji Antoniego Macierewicz odniósł się też poseł ruchu Kukiz '15 Marek Jakubiak. - Asysta wojskowa na miesięcznicach katastrofy to raczej zły pomysł -  stwierdził na antenie TVP Info. 

Reklama

Jego zdaniem, asysta wojskowa powinna być obecna podczas uroczystości rocznicowych, ale nie tych miesięcznych. Pytany, czy to upolitycznienie wojska, odpowiedział: "poniekąd".

Jakubiak zwrócił też uwagę, że w uroczystościach bierze udział  "praktycznie cały rząd". - Cały rząd był na urodzinach Radia Maryja. Tam asysty honorowej nie było, choć może tego też się doczekamy - odpowiedział Kierwiński.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy