Reklama

Reklama

Kiedy zostanie wybrany nowy wicemarszałek Sejmu?

W środę wybrany zostanie nowy wicemarszałek Sejmu - poinformował we wtorek dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka. Kandydatką na to stanowisko jest posłanka PiS Małgorzata Gosiewska.

W majowych wyborach dotychczasowa wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek (PiS) uzyskała mandat w Parlamencie Europejskim. W związku z tym PiS przedstawi kandydaturę na wicemarszałka w jej miejsce.

Grzegrzółka poinformował, że wybór nowego wicemarszałka odbędzie się w środę po - zaplanowanym na początek posiedzenia, na godz. 10 - ślubowaniu nowych posłów, którzy zastąpią osoby, które zdobyły mandat w PE.

Kandydatka PiS

We wtorek szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział, że klub PiS ma już kandydata na funkcję wicemarszałka. "Zapadła decyzja, jeszcze być może będą rozmaite dyskusje, ale najbardziej prawdopodobną kandydatką jest pani Małgorzata Gosiewska" - powiedział Terlecki.

Reklama

Poinformował, że propozycja kandydatury Gosiewskiej zostanie przedstawiona na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu Sejmu.

Głos Gosiewskiej

Informację o swojej kandydaturze na wicemarszałka potwierdziła także Gosiewska we wtorkowej rozmowie z Polskim Radiem 24. "Jestem kandydatem klubu parlamentarnego PiS, co jest dla mnie wielką dumą i zobowiązaniem" - powiedziała posłanka.

Gosiewska była posłanką V, VII kadencji, a w obecnej kadencji Sejmu jest wiceszefową komisji spraw zagranicznych oraz komisji łączności z Polakami za granicą. W wyborach w 2015 r. uzyskała prawie 14 tys. głosów startując w Warszawie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy