Reklama

Reklama

Kidawa-Błońska: Cieszy mnie wysoki mandat poparcia dla nowego przewodniczącego PO

Cieszy mnie wysoki mandat poparcia dla nowego przewodniczącego – powiedziała PAP w niedzielę wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, komentując wybór Borysa Budki na przewodniczącego partii.

"Jestem bardzo zadowolona, że wybór został dokonany, że możemy zająć się kampanią prezydencką" - powiedziała w niedzielę w Szczecinku (woj. zachodniopomorskie) wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Dodała, że wygrał "dobry kandydat" i następuje w Platformie "nowe otwarcie".

"Cieszy mnie także bardzo wysoki mandat poparcia dla nowego przewodniczącego. Wszystkie ręce na pokład, pracujemy, jest energia, jest siła" - dodała kandydatka Platformy Obywatelskiej na prezydenta. Zaznaczyła, że PO ma poczucie, iż zarówno frekwencja w wyborach i zaangażowanie w kampanii wszystkich kandydatów "pokazuje, że jest w nas wielka siła i moc".

Reklama

Nieoficjalne wyniki nie pozostawiają złudzeń

Według nieoficjalnych wyników sobotnich wyborów na przewodniczącego PO, Borys Budka zdobył 78,77 proc. głosów, Tomasz Siemoniak - 11,18 proc., Bogdan Zdrojewski - 7,57 proc., a Bartłomiej Sienkiewicz - 2,48 proc. 

Udział w wyborach wzięło 76,4 proc. uprawnionych osób. Oficjalne wyniki wyborów będą znane najprawdopodobniej w środę.

Małgorzata Kidawa-Błońska odwiedza w niedzielę wschodnią część województwa zachodniopomorskiego. Rozpoczęła od spotkania z mieszkańcami Szczecinka i przedstawicielami organizacji pozarządowych. W planie wizyty jest także Białogard i Kołobrzeg. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje