Reklama

KE wnioskuje o ukaranie Polski za wycinkę drzew

Czekamy na oficjalną informację Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczącą wniosku KE, która chce ukarać Polskę za kontynuację wycinki w Puszczy Białowieskiej - poinformował rzecznik MŚ Aleksander Brzózka. Dodał, że w przewidzianym terminie, MŚ udzieli odpowiedzi Trybunałowi.

"Nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnego powiadomienia od Trybunału, że taki wniosek (Komisji Europejskiej - PAP) wpłynął. Oczywiście po jego otrzymaniu, po zapoznaniu się z jego treścią odniesiemy się w terminie ustalonym przez Trybunał" - powiedział rzecznik ministerstwa.

W terminie czterech dni od oficjalnego powiadomienia o wniosku Komisji przez Trybunał, Polska będzie mogła odnieść się do dokumentu.

"Realizujemy postanowienie wiceprezesa Trybunału z 27 lipca. Realizujemy prawo europejskie, prowadzimy w puszczy tylko takie działania, które mają na celu ochronę zagrożonych siedlisk i gatunków oraz zapewnienie bezpieczeństwa publicznego" - powiedział Brzózka.

Reklama

W piątek rzecznik KE Enrico Brivio poinformował, że Komisja przesłała w środę Trybunałowi Sprawiedliwości wniosek o nałożenie kar na Polskę. Nie precyzuje w nim, jakiego typu lub jakiej wysokości miałyby być te kary. Informuje jednak Trybunał, że kary powinny mieć skutek perswadujący i zapewnić wykonanie orzeczenia o zastosowaniu środka tymczasowego, czyli wstrzymaniu wycinki.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy