Reklama

​KE oczekuje, że Polska podporządkuje się decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE

Komisja Europejska oczekuje, że Polska podporządkuje się decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE o nakazie zaprzestania wycinki w Puszczy Białowieskiej - poinformowała we wtorek rzeczniczka KE Mina Andreewa.

"Nakaz sądowy dotyczący zaprzestania wycinki został wydany na podstawie artykułu 39. statutu Trybunału Sprawiedliwości UE. To protokół uzgodniony i ratyfikowany przez wszystkie państwa członkowskie, włączając w to Polskę" - podkreśliła na konferencji prasowej rzeczniczka KE.

Resort środowiska zapowiedział w poniedziałek, że będzie nadal prowadzić działania w Puszczy Białowieskiej. Minister środowiska Jan Szyszko zapowiedział, że do 4 sierpnia polska strona prześle swoją odpowiedź na zarzuty Komisji Europejskiej na działania wykonywane w Puszczy.

Reklama

"Wiadomo, że Puszcza Białowieska jest niszczona nie przez człowieka, tylko przez korniki; poczekajmy cierpliwie na odpowiedź ministra środowiska na zarzuty wobec działań w Puszczy Białowieskiej, która ma być znana 4 sierpnia" - powiedziała z kolei rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Na uwagę jednego z dziennikarzy, że teraz jest niszczona przez człowieka, odpowiedziała, że "dlatego, że są tam korniki, a nie dlatego, że komuś się nie podobają drzewa". 

Trybunał Sprawiedliwości UE podjął w piątek decyzję o natychmiastowym nakazie wstrzymania wycinki Puszczy Białowieskiej na obszarach Natura 2000. Jest to też środek tymczasowy, o który wnioskowała Komisja Europejska. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy