Reklama

Reklama

Katastrofa w Poznaniu: Przełożono przesłuchanie Tomasza J.

Nie dojdzie dziś do przesłuchania domniemanego mordercy Tomasza J., który miał wysadzić kamienicę na poznańskim Dębcu. Jego zeznania mogłyby zostać podważone w związku z lekami przeciwbólowymi, jakie przyjmował. "To substancja, która ma właściwości narkotyku" - powiedział rzecznik szpitala Stanisław Rusek.

Jak zaznaczył rzecznik, rano przebadano krew pacjenta. Wyjaśnił, że krew musi być wolna od ewentualnych toksycznych zanieczyszczeń, które wynikały z przyjmowania przez pacjenta opioidowych leków przeciwbólowych. 

"To substancja, która ma właściwości narkotyku. Gdyby przyjąć, że pacjent znajdował się w stanie wpływu narkotycznego, wówczas każdy adwokat podważyłby jego zeznania" - powiedział Stanisław Rusek.

Przesłuchanie Tomasza J. będzie możliwe najwcześniej jutro.

Tomasz J., w niedzielę 4 marca, prawdopodobnie rozszczelnił instalację gazową w kamienicy przy ulicy 28 czerwca na Dębcu. Po wybuchu dom się zawalił, grzebiąc pięć osób.

Reklama

Strażacy w gruzowisku znaleźli zmasakrowane ciało kobiety, Beaty J. Okazało się, że jej obrażenia powstały przed katastrofą. Podejrzenia padły na jej męża, z którym zamierzała się rozwieść.

Mężczyzna miał przyjechać z Anglii gdzie pracował. W nocy z soboty na niedzielę dokonał makabrycznej zbrodni, pozbawiając kobietę głowy i okaleczając jej ciało. Powodem miała być zazdrość o nowego partnera. Śledczy zakładają, że potem chciał albo zatrzeć ślady zbrodni, albo na jej miejscu popełnić samobójstwo. Domniemany morderca i sprawca katastrofy jednak przeżył i w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy