Reklama

Reklama

Katastrofa śmigłowca na Opolszczyźnie

Dwóch mężczyzn zginęło, trzeci jest ciężko ranny - to skutek katastrofy lotniczej z udziałem prywatnego śmigłowca. Do tragedii doszło w Domecku koło Opola.

Do zdarzenia doszło po godzinie 9. Z nieustalonych dotąd przyczyn prywatny śmigłowiec z trzema osobami na pokładzie spadł na pole w Domecku. Maszyna rozbiła się kilkadziesiąt metrów od drogi i zabudowań. Na miejsce katastrofy wysłano kilka jednostek ratowniczych straży pożarnej i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak poinformował PAP oficer dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, dwóch mężczyzn lecących śmigłowcem zginęło na miejscu. Trzeci, po akcji reanimacyjnej, został przetransportowany do szpitala.

Jak informuje Dariusz Świątczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, nie są jeszcze znane okoliczności zdarzenia. Nie wiadomo też, do kogo należał śmigłowiec. Na miejscu pracuje już ekipa śledcza.

Reklama

"Trwają czynności procesowe. Na miejscu jest ekipa dochodzeniowo-śledcza i grupa prokuratorska. Rozpytujemy świadków, zabezpieczamy miejsce zdarzenia. Czekamy na ekspertów z Komisji Badania Wypadków Lotniczych" - powiedział Świątczak.

Jak nieoficjalnie dowiedział się PAP, maszyna leciała do Ziębic na Dolnym Śląsku.

Według obecnych na miejscu katastrofy strażaków i mieszkańców pobliskich domów, śmigłowiec nie palił się przed zderzeniem z ziemią. Prawdopodobnie pilot próbował ominąć słupy wysokiego napięcia.

Jako pierwsze informację o katastrofie podało diecezjalne radio Doxa z Opola.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne