Reklama

Reklama

Katastrofa ekologiczna Odry. Moskwa rozmawiała z unijnymi komisarzem

Anna Moskwa rozmawiała z unijnym komisarzem ds. środowiska o katastrofie ekologicznej Odry. W internetowym wpisie zaznaczyła, że Polska "wykorzystuje doświadczenia innych państw i zagraniczne laboratoria".

Dziękuję Virginijusowi Sinkeviciusowi - komisarzowi UE ds. środowiska, oceanów i rybołówstwa za rozmowę. Przedstawiłam sytuację na Odrze, stan prac oraz poprosiłam o wskazanie podobnych sytuacji w Europie - napisała w poniedziałek na Twitterze minister klimatu i środowiska.

"W analizach wykorzystujemy również doświadczenia innych państw i zagraniczne laboratoria" - podkreśliła w swoim wpisie Anna Moskwa.

Kryzys ekologiczny. Śledztwo prokuratury

Od końca lipca obserwowany jest pomór ryb w Odrze na odcinku od Oławy w dół. Śnięte ryby zaobserwowano również m.in. w okolicach Wrocławia. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu bada sprawę śniętych ryb w Odrze od chwili otrzymania pierwszego zgłoszenia pod koniec lipca. 

Reklama

Śledztwo w tej sprawie prowadzi też prokuratura. Zakaz wstępu do Odry został wprowadzony w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i w dolnośląskim.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy