Reklama

Reklama

Katarzyna Piekarska przeprasza za pomyłkę w głosowaniu nad wotum nieufności

Katarzyna Piekarska była jedyną posłanką Koalicji Obywatelskiej, która zagłosowania przeciw wnioskowi o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy. Jak podkreśliła, to efekt pomyłki, a jej zamiarem było głosowanie za wotum nieufności. Przesłała oświadczenie w tej sprawie do marszałek Sejmu.

Sejm odrzucił w czwartek wniosek PSL o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy. Za odwołaniem Pudy było 214 posłów; przeciw - 232 posłów, a 2 wstrzymało się od głosu.

Wniosek o odwołanie szefa resortu rolnictwa poparło: 121 posłów Koalicji Obywatelskiej (przeciw była Katarzyna Piekarska); 46 posłów Lewicy, 22 posłów Koalicji Polskiej, 9 posłów Konfederacji, 7 posłów Polski 2050, 5 posłów Porozumienia, 1 poseł koła Polskie Sprawy oraz 2 posłów niezrzeszonych (2 było przeciw). Przeciwko odwołaniu Pudy głosowało: 227 posłów PiS, 3 posłów Kukiz'15 (jeden był za - Stanisław Tyszka) oraz 2 posłów niezrzeszonych.

Reklama

Piekarska przyznała się do błędu

Poseł KO Katarzyna Piekarska od razu po głosowaniach wydała oświadczenie, że pomyliła się w głosowaniu, bo miała zamiar zagłosować za odwołaniem ministra Grzegorza Pudy, tak jak głosował cały klub KO. "Uważam, że pan Grzegorz Puda jest złym ministrem i szkodzi polskiemu rolnictwu" - powiedziała Piekarska PAP.

- Niniejszym informuje, iż w głosowaniu nr 10, które odbyło się w trakcie obrad 37 posiedzenia Sejmu RP w dniu 16 września 2021 roku w sprawie wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi pana Grzegorza Pudy (druk nr 1511 i 1564) oddałam omyłkowo głos przeciw. Moja wolą było głosowanie za poparciem wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra Grzegorza Pudy - napisała Piekarska w oficjalnym piśmie do marszałek Elżbiety Witek.

Złożyła też wniosek o umieszczenie jej oświadczenia w protokole z 37 posiedzenia Sejmu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy