Reklama

Reklama

Katarzyna Lubnauer kandydatką na przewodniczącą Nowoczesnej

Katarzyna Lubnauer będzie ubiegać się o stanowisko przewodniczącej Nowoczesnej. "Chcę uszanować wolę wyborców, którzy dość jasno mówili, że oczekują jakichś zmian w partii" - podkreśliła posłanka w rozmowie z PAP.

W piątek lider Nowoczesnej Ryszard Petru poinformował na Twitterze, że grono kandydatów na przewodniczącego Nowoczesnej się powiększa: do posła Piotra Misiło dołącza przewodnicząca klubu Katarzyna Lubnauer.

"Im więcej pomysłów na rozwój Nowoczesnej i wygraną z PiS, tym lepiej" - dodał.

"Jestem patriotką Nowoczesnej"

Lubnauer potwierdziła, że będzie kandydować na stanowisko szefa Nowoczesnej. 

"Chcę uszanować wolę wyborców, którzy dość jasno mówili, że oczekują jakichś zmian w partii. Znam też rankingi zaufania, więc chcę przekłuć je w powodzenie projektu, jakim jest Nowoczesna" - tłumaczyła posłanka.

Reklama

Zaznaczyła, że decyzja o ubieganiu się o fotel lidera partii nie jest podyktowany niechęcią, czy krytyką Ryszarda Petru. Oświadczyła też, że niezależnie od wyniku wyborów będzie pracowała dla Nowoczesnej. 

"Jestem patriotką Nowoczesnej i zrobię wszystko, żeby te wybory nie doprowadziły do jakichkolwiek pęknięć" - zadeklarowała. "Mamy do czynienia z taką sytuacją, że poniżej pewnego poparcia mamy szansę, że Polacy stracą nadzieję na przyszłe zwycięstwo, w związku z tym czas na działania" - dodała posłanka.

Dwudniowa konwencja partii

Pod koniec listopada Nowoczesna wybierze przewodniczącego partii. O fotel lidera ubiegać się będą: obecny szef Nowoczesnej Ryszard Petru, poseł Piotr Misiło oraz Katarzyna Lubnauer. 

Dwudniowa konwencja Nowoczesnej, podczas której wybrany zostanie przewodniczący, zarząd partii oraz Rada Krajowa, odbędzie się 25 i 26 listopada w Warszawie.

Czytaj również: 

Lubnauer: Osobista ambicja Schetyny pociągnie nas na dno

Misiło kontra Petru. "Żeby wygrać, trzeba grać"

Reklama

Reklama

Reklama