Reklama

Reklama

Kardynał Nycz: Założyciele UE wzorem świętości

Metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz odprawił mszę i poprowadził procesję po cmentarzu na Starych Powązkach. W kazaniu podczas uroczystości Wszystkich Świętych zaapelował, aby podczas odwiedzin na cmentarzach przy grobach bliskich zdawać sobie pytania o sens życia i o świętość.

Warszawiakom dał za wzór świętości założycieli Unii Europejskiej. Dwóch z nich: Alcide De Gasperi i Robert Schuman są dziś kandydatami na ołtarze. 

Na początku uroczystość Wszystkich Świętych obchodzono w maju. W 731 roku papież Grzegorz III przeniósł święto z 13 maja na 1 listopada. Natomiast nieco ponad sto lat później Grzegorz IV postanowił, że 1 listopad będzie dniem, w którym nie tylko wspominamy męczenników, ale wszystkich świętych Kościoła Katolickiego. 

Reklama

W Polsce Wszystkich Świętych jest dniem wolnym od pracy. Wiele osób wykorzystuje ten fakt i właśnie dziś udaje się na groby najbliższych.  

Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych obchodzą też niektórzy luteranie, protestanci i anglikanie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy