Reklama

Kardynał Macharski w bardzo poważnym stanie

Episkopat i Archidiecezja Krakowska proszą wiernych o modlitwę wsparcia dla kardynała Franciszka Macharskiego. Kardynał przebywa w szpitalu, jego stan jest bardzo poważny. Metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz udzielił Mu sakramentu namaszczenia chorych.

O modlitwę o łaskę zdrowia dla za kardynała Macharskiego prosi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki.

W komunikacie arcybiskup w imieniu wszystkich biskupów zapewnił o duchowej łączności z kardynałem Franciszkiem Macharskim, który przeżywa ból choroby.

Jak wspomniał, Ojciec Święty Franciszek powiedział w dniu dzisiejszym: "Wszyscy, wcześniej czy później jesteśmy wezwani do zmierzenia się, a czasami stoczenia boju z naszą kruchością i chorobami, a także kruchością i chorobami innych osób".

Arcybiskup Gądecki w tym duchu zachęcił rodaków w kraju i za granicą do modlitwy w intencji kardynała Macharskiego, aby - jak napisał - "Maryja, Uzdrowienie Chorych otaczała go swą opieką i wyprosiła łaskę powrotu do zdrowia".

Reklama

Jak podaje "Tygodnik Podhalański", biskup trafił do krakowskiego szpitala w niedzielę w popołudniowych godzinach. Przewrócił się podczas spaceru i najprawdopodobniej złamał kręgosłup.

Episkopat modli się o zdrowie kardynała Macharskiego

Msza w intencji seniora metropolity krakowskiego

Kardynał Stanisław Dziwisz odprawił w poniedziałek rano w katedrze wawelskiej mszę w intencji seniora metropolity krakowskiego Franciszka Macharskiego. Do duchowego wsparcia wezwał też wszystkich wiernych.

Kardynał Franciszek Macharski ma 89 lat. Urodził się 20 maja 1927 roku w Krakowie. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 1950 roku z rąk kardynała Adama Sapiehy. 29 grudnia 1978 roku został biskupem, a dzień później został mianowany arcybiskupem krakowskim. Święceń biskupich udzielił mu jego poprzednik, a wówczas już papież Jana Paweł II. 30 czerwca 1979 roku został kardynałem. Do 2005 roku kierował metropolia krakowską.

Kardynał Franciszek Macharski przez wiele lat był wiceprzewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski i przewodniczył Komisji Episkopatu do spraw Apostolstwa Świeckich.

Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: kardynał Franciszek Macharski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy