Reklama

Reklama

Karczewski: Zrobię wszystko, by odspawać PO od stolicy

Prawdopodobnie na początku przyszłego roku podejmiemy decyzję w sprawie kandydata na prezydenta Warszawy - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS). Podkreślił, że jeśli to on wystartuje w wyborach na prezydenta stolicy, zrobi wszystko żeby wygrać.

Marszałek Senatu był pytany w poniedziałek w Radiu Zet o kandydata PiS w wyborach na prezydenta Warszawy. "Decyzje przed nami. Prawdopodobnie na początku przyszłego roku je podejmiemy" - powiedział.

Zapewnił, że jest przygotowany na każdą decyzję PiS w tej sprawie. "Jeśli będę startował, będę robił wszystko, aby wygrać, odspawać PO od Warszawy, żeby nie dopuścić Platformy. Warszawa wymaga na pewno natychmiastowego audytu. Zostaje ktoś prezydentem, Patryk Jaki albo ja, pierwsza rzecz to jest audyt" - mówił marszałek.

Zwrócił uwagę, że nie naciska na to, aby wcześniej zapadła decyzja w sprawie kandydata na prezydenta stolicy. "Odpowiednie decyzje muszą zapadać w odpowiednim czasie" - zaznaczył.

Reklama

Karczewski odniósł się też do medialnych wypowiedzi kandydata PO na prezydenta stolicy - Rafała Trzaskowskiego. "Czytam wszystkie wywiady pana Trzaskowskiego i wszędzie pisze i mówi to samo. Prawdopodobnie chodzi do dziennikarzy z jedną płytą. Mówi cały czas to samo. A potrzeba czegoś nowego. Warszawa potrzebuje nowego otwarcia, nowej wizji" - skomentował.

Reklama

Reklama

Reklama