Reklama

Reklama

Karczewski: Sasin i Krajewski są brani pod uwagę w wyborach w Warszawie

W wyborach na prezydenta Warszawy PiS bierze pod uwagę między innymi kandydaturę posłów Jacka Sasina i Jarosława Krajewskiego - poinformował w piątek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Karczewski, pytany w Telewizji Republika, jak ważne dla Prawa i Sprawiedliwość są wybory samorządowe w Warszawie podkreślił, że partia przykłada "dużą wagę" do wyborów w stolicy. Marszałek Senatu dodał, że obecnie PiS bierze pod uwagę dwóch kandydatów na prezydenta miasta. 

"Są brani pod uwagę dwaj posłowie - Jacek Sasin i pan Krajewski, ale też myślimy o innych kandydatach. Szukamy takich kandydatów, jakim był Andrzej Duda; takich, którzy na początku nie będą mieli wielkich szans, ale jednak będą wygrywać i będą wygrywać również w innych dużych miastach" - powiedział Karczewski. 

Reklama

Podkreślił, że PiS już rozpoczął przygotowania do wyborów samorządowych, bo "chce mieć dobrą kampanię i dobrych kandydatów". "Chcemy pokazać Polakom, w jaki sposób chcemy prowadzić samorządy" - mówił.

Karczewski pytany o ewentualne zmiany w funkcjonowaniu samorządów, w tym o ograniczenie wyborów samorządowych do jednej tury, odparł, że "jest to bardzo ciekawa propozycja". 

"Tak jest przecież w wyborach nie proporcjonalnych, tylko większościowych do Senatu (..) W 90 proc. ten, który wygrywa i tak wygrywa, więc nie wiem, czy warto jest przeprowadzać wybory w drugiej turze. Jest to do zastanowienia, ale to jest moje osobiste zdanie. Nie analizowane i nie konsultowane partyjnie" - podkreślił marszałek Senatu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy