Reklama

Reklama

Karczewski: Propozycja dwudniowego referendum jest ciekawa

- W tym tygodniu umówiłem się na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą w sprawie referendum konstytucyjnego - powiedział w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Jak dodał, w programie "Jeden na Jeden" w TVN24, 11 listopada nie jest najlepszym terminem na przeprowadzenie referendum, ale "propozycja dwudniowego referendum jest ciekawa, warto to rozważyć".

Karczewski mówił wcześniej, że podczas spotkania z prezydentem w sprawie referendum, dotyczącego zmian w konstytucji, zapyta go m.in., jakie pytania referendalne przewiduje, oraz zaproponuje mu przeprowadzenie konsultacji społecznych. Zapowiedział, że w Senacie zorganizuje wiele konferencji, debat i dyskusji, na które zaprosi różne środowiska społeczne, polityczne i naukowe.

Reklama

Prezydent Duda poinformował, że zwróci się do Senatu, aby 11 listopada 2018 r. odbyło się referendum mające na celu nakreślenie fundamentu przyszłej konstytucji. Zdaniem prezydenta, Polska potrzebuje nowej konstytucji. 11 listopada 2018 r., to również wynikająca z Kodeksu wyborczego data wyborów samorządowych.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy