Reklama

Reklama

Karczewski o spotkaniu obozu rządzącego: "Kuchnia", o której się nie rozmawia

Środowa rozmowa kierownictwa Zjednoczonej Prawicy była bardzo konstruktywna, niezwykle szczera, otwarta i cenna - podkreślił w czwartek marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jak zaznaczył, spotkanie było "kuchnią", a o niej się nie rozmawia. Pokażemy państwu produkt - dodał.

Karczewski był pytany przez dziennikarzy na briefingu przed posiedzeniem Senatu, czy na środowym spotkaniu kierownictwa partii Zjednoczonej Prawicy (PiS, Porozumienie i Solidarna Polska) zapadły jakieś "wiążące decyzje".

"Spotkanie było bardzo długie, bardzo wnikliwe. Wszyscy wypowiadaliśmy się w trosce o naszą przyszłość. Cieszymy się z tego, że ocena rządu premier Beaty Szydło, rządu Prawa i Sprawiedliwości, Zjednoczonej Prawicy jest bardzo dobra" - mówił marszałek Senatu. Jak dodał, "rozmowa była bardzo konstruktywna, w bardzo dobrej atmosferze, niezwykle szczera, bardzo otwarta, bardzo cenna".

Reklama

Oczekiwanie na "gotowy produkt"

Dopytywany o szczegóły odparł: "To była kuchnia, a o kuchni się nie rozmawia - pokażemy państwu produkt".

Karczewski poinformował, że głównym tematem rozmów, były plany obozu rządzącego na drugą część kadencji oraz na co w głównej mierze "kładzione będą naciski i akcenty". "Akcenty (będą kładzione) głównie na sprawy gospodarcze" - podkreślił.

Marszałka Senatu dopytywano, czy rekonstrukcja będzie "duża czy drobna" i, czy zakłada likwidację któregoś z ministerstw; Karczewski nie chciał jednak na te pytania odpowiadać.

Spotkanie przy ul. Nowogrodzkiej

W środę odbyło się spotkanie kierownictwa Zjednoczonej Prawicy w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej. Wzięli w nim dział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło, wicepremier, szef Porozumienia Jarosław Gowin, minister sprawiedliwości, lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro; wicepremier, minister finansów, minister rozwoju Mateusz Morawiecki; wicepremier, minister kultury Piotr Gliński; minister obrony narodowej Antoni Macierewicz; minister koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński; minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki oraz wicemarszałek Senatu Adam Bielan i wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Rzecznik PiS Beata Mazurek, pytana wcześniej w środę przez dziennikarzy o spotkanie kierownictwa Zjednoczonej Prawicy podkreśliła, że zostanie na nim omówiona bieżąca sytuacja polityczna, w tym rekonstrukcja rządu, która - jak wskazała - "obejmie zmiany instytucjonalne i w niewielkim stopniu zmiany personalne".

Strukturalna rekonstrukcja rządu

Dokonanie zmian w rządzie premier Beata Szydło zapowiedziała pod koniec października; nie podała kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak wówczas mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS. Powiedziała wtedy, że poinformuje o nich w ciągu kilkunastu dni.

W poniedziałek - jak poinformował PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek - premier Szydło przedstawiła szefowi PiS plan rekonstrukcji rządu, która - jak dodał - będzie miała charakter strukturalny. Rzecznik powiedział, że zaproponowane zmiany są obecnie konsultowane i zaznaczył, że "zmiany personalne w składzie Rady Ministrów będą wynikiem zaproponowanych zmian strukturalnych".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy