Reklama

Reklama

Karczewski: 4 czerwca rozmowa z prezydentem Dudą

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował, że 4 czerwca będzie rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą w Nowym Mieście nad Pilicą. Jak ocenił, jest za wcześnie, aby wydawać opinię, czy 11 listopada 2018 r. jest dobrym terminem na przeprowadzenie referendum w sprawie konstytucji.

"Podchodzę z wielkim szacunkiem do inicjatywy prezydenta (w sprawie referendum), z wielkim zainteresowaniem i nadzieją, że ta inicjatywa spowoduje debatę ogólnospołeczną, narodową na temat najważniejszego aktu prawnego, jakim jest konstytucja" - powiedział Karczewski dzisiaj na konferencji prasowej. Jak ocenił, obecna konstytucja wymaga zmian. "Być może potrzeba jest napisania nowej konstytucji" - podkreślił.  

Jak poinformował, będzie rozmawiał z prezydentem Dudą 4 czerwca w Nowym Mieście nad Pilicą. "Prezydent wraca do tego miasta, żeby spotkać się z mieszkańcami" - zaznaczył.  

Reklama

Zdaniem marszałka Senatu, jest za wcześnie, aby teraz wydawać opinię, czy 11 listopada 2018 r. jest dobrym, czy złym terminem na przeprowadzenie referendum w sprawie konstytucji. "Są argumenty za, są argumenty przeciw" - przekonywał Karczewski.  

Prezydent Duda poinformował, że zwróci się do Senatu, aby 11 listopada 2018 r. odbyło się referendum mające na celu nakreślenie fundamentu przyszłej konstytucji. Zdaniem prezydenta, Polska potrzebuje nowej konstytucji. 11 listopada 2018 r., to również wynikająca z Kodeksu wyborczego data wyborów samorządowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy