Reklama

Reklama

Kamiński o nowelizacji ustawy o policji

​PiS nie planuje nowych przepisów zezwalających na inwigilację obywateli przez służby - zapewnia minister Mariusz Kamiński. Jak dodał, nowelizacja ustawy o policji, którą ma teraz zająć się Sejm, nie wprowadza żadnych nowych rozwiązań w tej dziedzinie.

Jest ona realizacją wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2014 roku. Poprzedni rząd nie zrobił nic, żeby to orzeczenie wypełnić - mówił minister. Jak dodał, teraz klub PiS musi w trybie pilnym przeprowadzić nowelizację, gdyż w lutym przestaną obowiązywać przepisy, dotyczące możliwości prowadzenia działań operacyjnych przez policję. - Tam nie ma żadnych nowych rozwiązań - powiedział minister.

Kamiński odniósł się w ten sposób do zarzutów, że rząd chce inwigilować obywateli w internecie. Jak mówił, jest to manipulacja i wprowadzanie w błąd opinii publicznej. Kamiński zaznaczył, ze wbrew niektórym doniesieniom medialnym, nie jest to ustawa antyterrorystyczna. Przygotowanie jej rząd dopiero rozważa, w związku z planowanymi na przyszły rok wydarzeniami - Światowymi Dniami Młodzieży i szczytem NATO, które odbędą się w Polsce w lipcu.

Reklama

Sejm zajmie się nowelizacją ustawy o policji na dzisiejszym posiedzeniu. Pierwsze czytanie zaplanowano na godz. 21.15.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy