Reklama

Kalisz: Policjant aresztowany za oszustwo

Tomasz K., funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, został aresztowany na dwa miesiące. Postawiono mu zarzuty oszustwa i powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Aresztowany 36-letni policjant z Kalisza przyznał się do zarzucanych mu czynów.

"Prokurator przedstawił mu zarzuty dotyczące powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz oszustwo" - powiedział prokurator Maciej Meler.

Mężczyznę zatrzymano 14 listopada 2018 r.

"Po przewiezieniu do siedziby Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. z udziałem zatrzymanego prokurator przeprowadził czynności procesowe w postaci ogłoszenia zarzutów i przesłuchania go w charakterze podejrzanego. Mężczyzna, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, przyznał się do zarzucanych mu czynów" - poinformował Meler.

Reklama

Celem zapewnienia prawidłowego toku postępowania - jak podkreślił prokurator - Sąd Rejonowy w Ostrowie Wlkp. zastosował tymczasowe aresztowanie na dwa miesiące.

Policjantowi grozi do 8 lat więzienia.

"Na tym etapie postępowania, ze względu na dobro prowadzonego śledztwa, nie udzielamy żadnych dodatkowych informacji" - zaznaczył Meler.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy